Циклова комісія викладачів педагогіки і психології

  • Про відділення
  • Співробітники
  • Навчальні курси
  • Викладацький розклад
  • Новини

04 жовтня  2016 року у Педагогічному коледжі Львівського національного університеті імені Івана Франка відбувся виховний захід, присвячений Міжнародному дню соціального педагога.

Захід відкрила Романа Михайлишин, методист Коледжу, голова циклової комісії викладачів педагогіки та психології, яка нагадала присутнім, що в 2009 році у Компенгагені відбулася  ХVІІ Міжнародна конференція соціальних педагогів.  В ній взяло участь 44 країни світу. Учасники конференції прийняли рішення кожного року 02 жовтня відзначати Міжнародний  день соціального педагога. Професія соціального педагога виділена в окрему категорію системи освіти.

Привітала присутніх Марія Дяків, заступник директора з навчально-виховної роботи.

З інформацією про права, обов’язки, основні технології соціально-педагогічної діяльності соціального педагога виступили студенти-практиканти            (випусники Коледжу 2016р.), сьогодні магістранти Педагогічного факультету Державного вищого навчального закладу «Прикарпатський національний університет імені  В. Стефаника».

Ольга Нежельченко, викладач психології, керівник академгрупи                   ДШС – 11, спеціальності «Соціальна робота», спеціалізація «Соціальний педагог» підготувала практичне завдання професійного спрямування. Зокрема, першокурсники озвучували очікування від майбутнньої  професії та  зображували їх на «Дереві очікувань». Пізніше в групах за допомогою олівців та картинок з журналів створювали колаж «Я – соціальний педагог».

В кінці заходу студенти поділилися враженнями від інформації.

 

Ніхто не може продемонструвати світу,

яким є, яскравіше, ніж це міг зробити я сам.

Ніхто не може приховати себе від таких,

як ти сам, оскільки кожен вчинок людини,

кожен акт творчості говорить про його автора.

Ернест Хемінгуей

 

25 жовтня 2016 року  в рамках Школи  педагогічної майстерності відбулося засідання на тему: «Технологія створення професійного портфоліо», яке провела Романа Михайлишин, методист Коледжу. викладач педагогіки.

Реформування освіти в Україні є частиною процесів оновлення освітніх систем, які відбуваються у європейських країнах і пов’язані з визначенням значимості знань, як рушія суспільного добробуту та прогресу.

Основні завдання трансформації нашого суспільства вимагають зростання ролі індивідуальної дії, креативної особистості, яка готова на швидку переорієнтацію, якісно нову структуру мислення, готовність до нестандартних дій в експерементальних умовах. Це багатогранна особистість із почуттям відповідальності, толерантності, відкритості.

Такою особистістю є педагог, як суб’єкт та головна дійова особа навчально-виховного процесу, здатний концептуально осмислювати власну освітню діяльність.

Існує багато підходів до формування навичок рефлексії (самооцінки) викладача.  Одним  з  них  є «досьє  успіхів»,  в  якому  висвітлюється діяльність викладача. Таким «досьє успіхів» може стати «Портфоліо викладача».

Портфоліо є технологією автентичного оцінювання освітньої та професійної діяльності. Це індивідуальний, персонально підібраний текст матеріалів, які, з одного боку, демонструють результат роботи, а з іншого – містять інформацію, яка характеризує способи аналізу й планування діяльності викладача.

Романа Михайлишин розкрила поняття «портфоліо», мету створення «портфоліо», функції, види, типи структуру професійного портфоліо; висвітлила класифікацію, розділи портфоліо, принципи формування та вимоги до створення професійного портфоліо (паперового та електронного).

Відзначила практичне значення портфоліо як для викладача, так і для навчального закладу.

Продемонструвала своє портфоліо як методиста Педагогічного коледжу Львівського національного університету імені Івана Франка.

25 жовтня 2016 року  Ольга Нежельченко, викладач психології виступила на педраді з доповіддю «Психологічні умови успішної адаптації першокурсника до навчання у ВНЗ».

.

08 грудня 2016 року у Педагогічному коледжі Львівського національного університету імені Івана Франка  розпочалася декада циклової комісії викладачів педагогіки та психології.

Декаду відкрила Романа Михайлишин, голова циклової комісії викладачів педагогіки та психології; ознайомила присутніх з планом заходів, які будуть проводитися з 08 по 22 грудня 2016 року.

Львівський національний університет імені Івана Франка


Педагогічний коледж

ПЛАН

 ЗАХОДІВ  ДЕКАДИ ЦИКЛОВОЇ

         КОМІСІЇ            

                                                          ВИКЛАДАЧІВ ПЕДАГОГІКИ ТА                  

                       ПСИХОЛОГІЇ

Львівські студії Гуманної педагогіки

 «Полюбіть майбутнє – крила виростуть»

Викладачі циклової комісії 

та всі охочі

08.12. 2016 року

м.Львів, вул. Замкнена,8

ЗОШ І-ІІІ ст. № 34

ім. М.Шашкевича

 

Засідання Школи педагогічної  майстерності

 «Рекламно-інформаційні технології

 в педагогічній роботі»

 

Корнят В.С., кандидат педагогічних наук,

викладач соціальної педагогіки

08.12. 2016 року

Каб. № 58.

15.15

Лекція

«Волонтерство

 у соціально-педагогічній роботі»

 

Корнят В.С., кандидат педагогічних наук,

викладач соціальної педагогіки

13. 12. 2016 року

Каб. № 44

13.30

група ДШС – 21

 

Усний педагогічний журнал

«Іван Франко як педагог» 

та зустріч з автором збірки наукових праць

 «Прометей духа»  Григорієм Васяновичем

Михайлишин Р.Р., методист, голова циклової комісії         викладачів  педагогіки та психології

 

15. 12. 2016 року

Актова зала

15.15

Соціально-педагічна практика.

Виховний захід до дня Святого Миколая

Верхоляк М.Р., викладач фахових дисциплін  соціальної педагогіки 16.12. 2016р.

СЗШ № 52,

вул. Гоголя, 17,

група ДШС-21

12.30

 

 

 

Арт-терапевтичне заняття

« Мандала – мій внутрішній світ»

 

Цимбала О.М., викладач психології 21.12.2016 року

Каб. № 44

15.15

 

Лекційно-семінарське заняття

«Психологічна сумісність і конфлікти

у міжособистісних стосунках»

Цимбала О.М., викладач психології 22.12.2016 року

Каб. № 44

група ШКВ-12

13.30

   

 

Доповідь

«Авторські інноваційні технології початкової школи»

 

Засідання циклової комісії

Проц М.О., кандидат педагогічних наук,

викладач педагогіки

 

Михайлишин Р.Р., голова циклової комісії викладачів   педагогіки та психології

22.12.2016 року

Каб. № 58

15.15

 

 

Згідно з планом заходів відбулося засідання Школи педагогічної майстерності на тему: «Рекламно-інформаційні технології у педагогічній роботі», яке підготувала Віра Корнят, канд.пед.наук., доцент кафедри корекційної педагогіки та інклюзії факультету педагогічної освіти Львівського національного університету імені Івана Франка, викладач соціальної педагогіки Педагогічного коледжу Львівського національного університету імені Івана Франка.

Реклама вже давно

не просто слово в торгівлі. Це

слово в політиці, слово у суспільних

відносинах, слово в моралі.

Жак Сегелла

Одним з основних напрямів розвитку сучасної професійної освіти є створення єдиного інформаційного освітнього простору та широке застосування інформаційно-комунікаційних технологій у системі підготовки фахівців усіх рівнів.

Віра Степанівна висвітлила особливості застосування педагогами рекламно-інформаційних технологій, наголосила на важливій співпраці педагогів зі засобами масової інформації у сучасних умовах,  показала шляхи та форми такої взаємодії.

Розкрила вплив реклами на життя людини у суспільстві; специфіку реклами, яка використовується в освіті; види рекламної продукції; вимоги до рекламного продукту.

Разом із слухачами Школи проаналізувала окремі зразки реклами.

Науковець продемонструвала міні-фільми, рекламні ролики, які підготували студенти Коледжу про спеціальність «Соціального педагога», головні соціальні проблеми сьогодення.

Завершилося засідання дискусією, в якій взяли участь адміністрація та викладачі різних циклових комісій. Увага була акцентована на удосконаленні та  оновлені рекламних роликів з метою профорієнтаційної роботи, висвітленні діяльності Коледжу.

Оксана Сурмач, канд. іст. наук, доцент, директор Коледжу відзначила актуальність та науковість висвітленого питання; можливосі застосування рекламних технологій у навчально-виховному процесі викладачами та студентами.

13 грудня 2016 року Віра Корнят, канд.пед.наук., доцент кафедри корекційної педагогіки та інклюзії факультету педагогічної освіти Львівського національного університету імені Івана Франка, викладач соціальної педагогіки Педагогічного коледжу Львівського національного університету імені Івана Франка провела лекцію «Волонтерство у соціально-педагогічній роботі».

15 грудня  2016 року в Педагогічному коледжі Львівського національного університету імені Івана Франка в рамках декади циклової комісії викладачів педагогіки та психології був проведений усний журнал «Іван Франко як педагог», в якому взяли участь викладачі і студенти Педагогічного коледжу та факультету педагогічної освіти Львівського національного університету імені Івана Франка (керівник Романа  Михайлишин).

Зі вступним словом виступила Романа Михайлишин, методист Коледжу, голова циклової комісії викладачів педагогіки та психології, яка відзначила, що 2016 рік був оголошений роком Михайла Грушевського та Івана Франка, у якому були проведенні численні заходи різного рівня;  проінформувала про Лист департаменту освіти і науки ЛОДА «Щодо участі у Міжнародній премії імені Івана Франка в Україні у 2017 році».

Процес національного і духовного  відродження України супроводжується відкриттям або переоцінкою духовних надбань нашого народу. Потрібним і цінним є використання досвіду минулого, зокрема, спадщини видатних діячів, які  виступили носіями національних рідношкільних ідей, своєю сподвижницькою працею спричинилися до духовного відродження України. 

До числа прогресивних діячів минулого, які внесли значний вклад у розвиток вітчизняної педагогічної науки, творчу спадщину яких доцільно використати сьогодні, належить великий український письменник і мислитель Іван Якович Франко.

Першу сторінку журналу відкрила авторським віршем «Нам пора для України жить» Любов Бабій, студентка першого курсу Педагогічного коледжу Львівського національного університету імені Івана Франка спеціальності «Дошкільна освіта».

Студенти 2-го курсу початкового навчання Тетяна Козак, Христина Приступа висвітлили фактори, які вплинули на світогляд і педагогічні погляди Івана Франка; Наталія Мачіха, Ольга Стебельська – мету і завдання виховання; Ірина Саксановська, Аліна Гаврилюк, студенти 3-го курсу напряму підготовки «Початкова освіта» факультету педагогічної освіти Львівського національного університету Імені Івана Франка на основі аналізу публіцистичних статей та художніх творів показали стан й зміст освіти, методи, форми навчання;  Юрій Копанишин, Мар’яна Костів, Мар’яна  Яцишин, студенти 2-го курсу спеціальності «Соціальна педагогіка» Педагогічного коледжу Львівського національного університету Імені Івана Франка продемонстували проблему особистості учителя в працях Івана Франка.

Грунтовне знання історії й становища поневоленого українського народу викристалізували в Івана Франка чітку державницьку позицію й тверде переконання в тому, що повний розквіт рідного шкільництва, української педагогіки, освіти й науки можливий тільки в умовах самостійної Української держави. Надію на її відродження й розвиток він пов’язує з дітьми, державним майбутнім української нації:

Ти мій рід, ти дитино моя,

Ти вся честь моя і слава,

В тобі дух мій, будуще

Моє, і краса, і держава

          Сьогодні так само актуально,  як і у ті далекі часи звучать настанови Генія, адресовані молоді: «Здобувайте знання – теоретичне й практичне, гартуйте свою волю, виробляйте себе на серйозних, свідомих і статечних мужів, повних любові до свого народу і здібних виявити ту любов не потоками шумних фраз, а невтомною тихою працею. Таких мужів потребує кожна нація й кожна історична доба» («Одвертий лист до галицької української молодежі»).

Іван Франко про своє місце в освітній справі скромно висловився у виступі на Снятинському вічі 1892 року:  «…я школами ніколи особно не займався, учителем ніколи не був. Так що не один міг би мені сказати, що справа шкільна для мене – чуже поле.  Може, воно й так, але можна дивитися на се і з другого кінця» («Наші народні школи і їх потреби»). 

Тут, власне, на цьому «другому кінці» і бачимо Франкове місце в освіті. Він уважав освіту справою громадянською, і будучи справжнім громадянином, мав за обов’язок в «її систему втручання».  І не тільки. Він будив свій народ і закликав до активної участі у розбудові своєї системи освіти, спонукав до реформ в освіті.

Працівники Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки підготували виставку «Іван Франко: освітньо-педагогічні ідеї».

Асистент кафедри корекційної педагогіки та інклюзії факультету педагогічної освіти Львівського національного університету імені Івана Франка

Світлана Вижанова  написала музику на вірші Івана Франка «Як би ти знав як много важить слово», яку виконала Соломія Гавришкевич, студентка  IV курсу напряму підготовки «Дошкільна освіта» факультету педагогічної освіти Львівського національного університету імені Івана Франка та «Місяцю-князю» виконала  Софія Котоус, студентка І-го курсу  Педагогічного коледжу  Львівського національного університету імені Івана Франка спеціальності «Дошкільна освіта».

Григорій Петрович Васянович, доктор педагогічних наук, професор Львівського державного університету безпеки життєдіяльності презентував збірку наукових праць «Прометей духа», присвячену 160-річчю від дня народження Івана Франка. Презентацію розпочав авторським віршем «Іванові Франкові».

У збірці проаналізовано актуальні питання творчості мислителя, поета, педагога, культурно-громадського діяча, науковий пошук зосереджено на проблемі філософсько-літературної творчості в аспекті її сучасності.
Висвітлено суть і зміст педагогічних ідей великого Каменяра, Учителя, розкрито його етичні й естетичні погляди, досліджено смисл різних видів іронії Івана Франка у боротьбі з індивідуальним і суспільним невіглаством, реакційними силами. 

Також ознайомив з новими виданнями «Із штольні серця» та «Педагогічний пантеон».

Ірина Каспрук, викладач музики з методикою навчання Педагогічного коледжу Львівського національного університету імені Івана Франка написала музику на вірші Григорія Васяновича «Усі світи з’єдналися в тобі» та                                      « Світанкова моя аморе», яку виконали Соломія Гавришкевич та Софія Котоус.

Марія Дяків, заступник директора з навчально-виховної роботи подякувала за організацію цікавого, наукового, змістовного педагогічного заходу.

Романа Михайлишин на завершення привітала присутніх з прийдешнім Новим роком віршем Івана Франка «З Новим роком».

З Новим роком, браття милі,

В новім щастю, в новій силі

Радісно вітаю вас

І бажаю, щоб в здоров’ю,

В мирі, з братньою любов’ю,

Відтепер ішов нам час.

Щирій праці Бог поможе!

Дай вам Боже все, що гоже!

19 грудня 2016 року в рамках декади циклової комісії  викладачів педагогіки та психології на базі спеціалізованої СЗШ № 52 ім.М.Лобачевського відбулося Свято Миколая, яке підготували і провели під керівництвом викладача фахових дисциплін соціальної педагогіки, керівника підгрупи практикантів Педагогічного коледжу, асистента кафедри корекційної педагогіки та інклюзії факультету педагогічної освіти Львівського національного університету імені Івана Франка Верхоляк Марії Романівни студенти ІІ-го курсу спеціальності «Соціальна педагогіка» Педагогічного коледжу Львівського національного університету імені Івана Франка:  Мар’яна Костів, Юлія Буцин, Юрій Копалишин, Світлана Ковальчук, Вероніка Кутна.

Цієї ночі як ніколи

Радіє ліс, радіє поле,

На небі музика весела,

Радіють всі міста і села.

Це ж Миколая нині свято,

Роботи в нього пребагато:

Прийти до кожної хатини,

Із подарунком для дитини.

          Учні другого класу для Святого Миколая підготували виставу-казку «Рукавичка»,  виконали пісні про це  благодійне свято.

Серцева Галина Петрівна, завуч початкової школи подякувала Верхоляк М.С., студентам Коледжу, учителям та учням за проведений святковий захід.

 

 21.12.2016 року Олеся Цимбала, викладач психології провела арт-терапевтичне заняття « Мандала – мій внутрішній світ».

22.12.2016 року Олеся  Цимбала,  викладач психології провела лекційно-семінарське заняття «Психологічна сумісність і конфлікти у міжособистісних стосунках».

22.12.2016 року  Романа Михайлишин  підсумкове засідання циклової комісії.

 

Міжнародна конференція

                                                                (06–08 квітня 2017 р.)

        Романа Михайлишин,  методист  Педагогічного Коледжу,  асистент кафедри загальної та соціальної педагогіки факультету Педагогічної освіти Львівського національного університету імені Івана Франка  і Леся Кос, завідувач відділення дошкільної  освіти Педагогічного Коледжу, асистент кафедри дошкільної та початкової освіти  факультету Педагогічної освіти Львівського національного університету імені Івана Франка взяли участь у XVI  Міжнародній конференції  «Теорія і практика формування та розвитку творчої обдарованості майбутніх фахівців у системі професійної освіти» (м.Бар, Вінницька область). Зокрема, виступили з доповіддями: Романа Михайлишин «Писанка – унікальний витвір українського народного мистецтва: історія, традиції, сучасність»; Леся Кос – «Етнопедагогічні засади становлення особистості дошкільника» ( секція «Українська етнокультурна спадщина в контексті глобалізаційного полікультурного простору та в змісті національної і педагогічної освіти») та провели майстер-клас з писанкарства для викладачів і студентів 4-го курсу спеціальності «Образотворче мистецтво» в рамках професорських читань конференції.

   

Співробітники

завідувач (сумісник)МИХАЙЛИШИН Романа Романівназавідувач (сумісник)
викладачВЕРХОЛЯК Марія Романівнавикладач
викладач, викладач (сумісник)КАРАМАНОВ Олексій Владиславовичвикладач, викладач (сумісник)
викладач (сумісник)КОРНЯТ Віра Степанівнавикладач (сумісник)
викладач (сумісник)ЛОЗИНСЬКА Світлана Вікторівнавикладач (сумісник)
викладачНЕЖЕЛЬЧЕНКО Ольга Ігорівнавикладач
викладач (сумісник)ПРОЦ Марта Орестівнавикладач (сумісник)
викладачЦИМБАЛА Олеся Миронівнавикладач

1 курс

2 курс

Викладацький розкладДо 145-річчя з дня народження Костянтини Малицької

02.06.2017 | 12:37

Імена великих вчителів, вихователів повинна записувати історія золотими буквами, бо вони орють ниву людського духа, засівають її чистим зерном ідей, дбають про розвій людських чеснот і ведуть людськість на вершини духової  довершеності.
 Северина Кабаровська, громадсько –  педагогічна діячка, письменниця
       Студенти та викладачі  Педагогічного коледжу вшанували пам’ять Констянтини Малицької, видатної випускниці Державної учительської семінарії (1892р.), нині Педагогічний коледж ЛНУ імені Івана Франка та відвідали  могилу на Личаківському цвинтарі.

 
Романа Михайлишин, методист Коледжу
Фото Володимира Крука
ЖИТТЄВІ ВІХИ  Констянтини Малицької
30 травня 1872 року народилася в...

Читати »

Міжнародний день захисту дітей

02.06.2017 | 11:59

1 червня світова спільнота відзначає Міжнародний день захисту дітей.
У листопаді 1949 року Міжнародна демократична федерація жінок прийняла Рішення про відзначення Міжнародного дня захисту дітей у червні.
Перший Міжнародний день захисту дітей було відзначено в 1950 році. ООН підтримала ініціативу федерації та оголосила захист прав, здоров’я і життя дитини  одним із пріоритетів у своїй діяльності.
У 1991 році Україна приєдналася до Конвенції ООН про права дитини. З 27 вересня 1991 року для України набула чинності Конвенція Організації Од’єднаних Націй про права дитини, згідно...

Читати »

Міжнародна конференція «Теорія і практика формування та розвитку творчої обдарованості майбутніх фахівців у системі професійної освіти»

26.05.2017 | 14:37

Романа Михайлишин,  методист  Педагогічного Коледжу,  асистент кафедри загальної та соціальної педагогіки факультету Педагогічної освіти Львівського національного університету імені Івана Франка  і Леся Кос, завідувач відділення дошкільної  освіти Педагогічного Коледжу, асистент кафедри дошкільної та початкової освіти  факультету Педагогічної освіти Львівського національного університету імені Івана Франка взяли участь у XVI  Міжнародній конференції «Теорія і практика формування та розвитку творчої обдарованості майбутніх фахівців у системі професійної освіти» ( м.Бар, Вінницька область). Зокрема, виступили з доповіддями: Романа Михайлишин «Писанка – унікальний витвір українського народного...

Читати »

ВИСТАВКА ПИСАНОК

04.04.2017 | 19:08

03 квітня у методичному кабінеті Педагогічного коледжу Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася виставка робіт викладачів «Писанко ! Ти символ України !
          Любові й миру вірна берегине.
Відкрила виставку Романа Михайлишин, методист Коледжу, яка відзначила, що разом з рушниками, вишитими сорочками писанкарство є одним з найунікальніших видів українського народного мистецтва, а українські писанки –шедеври мініатюрного живопису, створеного руками народу.
Життєдайна сила писанки, її неповторна краса, багатство орнаментальних композицій, звичаї та обряди, пов’язані з нею, захоплювали дослідників феномену писанки.
Мистецтво писанки привертало...

Читати »

ВИСТАВКА ТВОРЧИХ РОБІТ ВИКЛАДАЧІВ

27.03.2017 | 15:16

                      
03 квітня 2017 року                                                                                         Методичний кабінет
         (понеділок)                                      ...

Читати »