Міжнародна співпраця

Міжнародні зв’язки (напрямки співпраці)

У Коледжі  налагоджена  міжнародна  співпраця з закладами освіти Польщі, Німеччини, Канади, США, Фінляндії. Щороку організовуються спільні круглі  столи, конференції,  на  яких  обговорюються  актуальні  проблеми  дошкільної, початкової освіти та соціальної педагогіки, про  що  засвідчують  сертифікати  викладачів.  Викладач  Корнят  B.C.  у  травні 2016 року пройшла стажування у м. Гуйтінен, Фінляндія. Тема стажування: «Весняна школа з англійської мови». Методист навчально-методичного кабінету, викладач педагогіки Михайлишин Р.Р. є  учасником  українсько-польського  проекту  «Розвиток  української  та  польської  освіти  і  педагогічної  думки  (ХІХ-ХХІст.)».  Викладачі  Коледжу  були  слухачами курсів «Запобігання сімейного насильства» (Family Violence Prevention) та  «Вміння  володіти  гнівом»  (Anger  Management).  Організатор:  Grant  MacEwan  Community  College  (Форт  Саскачевань,  Канада)  в  рамках  українсько-канадської освітньої програми «Міжнародна жіноча співпраця».  Коледж  бере  участь  в Українсько німецькому  проекті  «Створення  та  апробація  міждисциплінарної  інтегративної  моделі  допомоги  дітям  шляхом  запровадження  Монтесорі-педагогіки  у  Львові».  Викладачі  Коледжу  беруть активну  участь  у  Міжнародній  українсько-канадійській  програмі  «Ми  такі,  як усі».  Коледж  є  рівноправним  партнером  Міжнародного  проекту  «Інклюзивна  освіта»  Канада-Україна 2006-2016 pp.

Участь у VIII Конгресі  Ініціатив Східної Європи

23-24 вересня 2019 року у м. Люблін (Республіка Польща) відбувся  VIII Конгрес Ініціатив Східної Європи (далі-Конгрес), у роботі якого взяла участь  викладач англійської мови Педагогічного коледжу Ольга  Шалаєва.

Конгрес  організовано у рамках діяльності Центру Східноєвропейських Компетенцій (ЦСЛ) – проект, що реалізується містом Люблін та органами місцевого самоврядування Люблінського воєводства. Він є платформою для розбудови довгострокового транскордонного співробітництва між країнами Європейського Союзу та Східного партнерства, місцем натхнення та обміну ідеями у сфері міжнародного співробітництва

 

Участь у конференції «Освітній вимір місця і простору» (Польща)

Романа Михайлишин, викладач педагогіки, етнопедагогіки взяла участь у ІХ Міжнародній науковій конференції «Освітній вимір місця і простору». (м.Закопане, Польща, 16-17.05. 2019р.) та виступила з доповіддю «Місце і роль сім’ї та родини у вихованні дітей: етнонародознавчий аспект».

Участь у  ХХ Міжнародній науково-практичній конференції  «Актуальні проблеми в системі вищої освіти: теоретико-методологічні і прикладні аспекти»

Романа Михайлишин, викладач педагогіки, етнопедагогіки, методист Педагогічного колдежу,  Леся Кос, викладач фахових дисциплін дошкільної освіти взяли участь у  ХХ Міжнародній науково-практичній конференції  «Актуальні проблеми в системі вищої освіти: теоретико-методологічні і прикладні аспекти» (м.Бар, Вінницька обл., 15-17.04.2019 р.). Виступили  з доповіддями Кос Л.В. – «Інтерактивні технології як засіб формування пізнавальної активності дітей дошкільного віку», Михайлишин Р.Р. –               « Індивідуально-творчий потенціал педагога в професійній діяльності ».

У рамках  Професорської години конференції провели практичний семінар «Писанка – унікальний витвір декоративно-прикладного мистецтва».

Участь у VII Конгресі Ініціатив Східної Європи

24-25 вересня 2018р. у партнерському м.Люблін відбувся VII Конгрес Ініціатив Східної Європи. Мета проведення- встановлення міцних відносин регіонального співробітництва між країнами Центральної та Східної Європи. Учасником заходу була викладач Коледжу Ольга Шалаєва.
Спікерами заходу є конгресмени, представники фондів та організацій польсько-німецького співробітництва, посли України, Білорусії, Азербайджану в Польщі та ін. Модераторами є мер Любліна Кшиштоф Жук, Кшиштоф Становскі, адміністрація міста Люблін.
Важливим елементом дискусій є панелі, присвячені регіональним партнерствам, транснаціональному та регіональному співробітництву, обговорюються важливі питання, пов’язані з культурою, наукою і освітою, інноваціями, мобільністю… Це унікальна можливість для викладачів та студентів перейняти і поділитися досвідом, цікавими є питання написання міжнародних проектів, гранти, міднародний обмін у навчанні. І звичайно- можливість поспілкуватися іноземними мовами, оскільки робочі мови Конгресу- англійська і польська!

Данилюк Мирослава брала участь у стажуванні  на філологічному факультеті Ряшівського університету у Польщі

16-22 квітня 2018р. викладач Педагогічного коледжу Данилюк Мирослава брала участь у стажуванні  на філологічному факультеті Ряшівського університету у Польщі. У  рамках Тижня полоністів, який відбувався в цей час було організовано студентсько-аспірантську  коонференцію “Обрії полоністики”, конкурс оксфордських дебатів. Видатні польські мовознавці читали лекції і, зокрема Владислав Мьодунка, який започаткував викладання польської мови як іноземної. Сподіваємося, що польсько-українська співпраця в сфері вищої освіти триватиме і надалі.

Погоджено проект договору про співпрацю між Педагогічним коледжем та Старопольською вищою школою

Протягом 9-12 жовтня 2017 року у Старопольській вищій школі ( м. Кельце Польща ) відбувся семінар-конференція «Сучасна школа – польський та український досвід».

Про Старопольську вищу школу, навчальну та наукову діяльність розповіли учасники семінару: ректор – Ян Телус,  декан педагогічного факультету Йоланта Гурал-Полрола, координатор Юлія Борусінська.

Про можливі варіанти напрямів міжнародної співпраці щодо підготовки майбутніх фахівців присутнім розповіла заступник директора з навчально-виховної роботи Педагогічного коледжу ЛНУ імені Івана Франка Ольга Сулим.

У рамках зустрічі було погоджено проект договору про співпрацю між Педагогічним коледжем та Старопольською вищою школою щодо обміну викладачами та студентами, а також проведення спільних навчально-методичних семінарів і конференцій з актуальних питань освітньої діяльності.

Міжнародні стажування:

З 6 по 19 листопада 2017 року«Інновації в науці та освіті: сучасні виклики»  викладача Анни Собчук-Лівої

Організоване Інститутом міжнародної академічної та наукової співпраці.

Польша, м. Варшава, Вища Духовна Семінарія Асоціації католицького апостолату за підтримки Університету Кардинала Стефана Вишиньськеґо (108 годин)

 

 

 

Стажування  Корнят  B.C.   у м. Гуйтінен, Фінляндія

Викладач  Корнят  B.C.  у  травні 2016 року пройшла стажування у м. Гуйтінен, Фінляндія. Тема стажування: «Весняна школа з англійської мови».