Відкриття виставки «Родина мистців: Дзиндри. Їхня Шевченкіана»

08.03.2024 | 11:40
У четвер, 7 березня 2024 року,  у Державному меморіальному музеї Михайла Грушевського у Львові відбулось відкриття виставки «Родина мистців: Дзиндри. Їхня Шевченкіана», у якому взяли участь студенти групи ШКВ-11 (керівник Галата Діана Романівна).
На виставці експонуються фото та оригінальні роботи Євгена та Петра Дзиндрів, а також шевченкіана відомих українських мистців (з родинної колекції Дзиндрів).
Довідка: Скульптор Євген Дзиндра (1913-1983) добре відомий своїми монументальними роботами. Мистець працював у станковій, монументальній та декоративній скульптурі, дрібній пластиці та різьбі по дереву. Був одним з небагатьох скульпторів, котрий свої твори власноручно виконував у камені. Євгена Дзиндру називають «батьком львівських левів», маючи на увазі скульптури левів на Площі Ринок перед входом до львівської Ратуші.
Мистець створив галерею портретних погрудь: Івана Франка, Василя Стефаника, Соломії Крушельницької, Станіслава Людкевича та ін. Слід окремо відзначити роботи мистця присвячені Тарасові Шевченкові. Євген Дзиндра був постійним учасником обласних та міжнародних виставок.
Петро Дзиндра продовжив справу Євгена Дзиндри, який замінив йому батька і став для нього Першим учителем у скульптурі. Мистець працює у галузі монументально-меморіальної скульптури. Велику увагу приділяє створенню образу Тараса Шевченка. Серед робіт скульптора меморіальні таблиці, встановлені на об’єктах історичного значення.
Впродовж 20-ти років Петро Дзиндра виконував обов’язки члена Ради депортованих українців (адже народився у 1944р. в Польщі у м.Ярослав, а в 1945 році сім’я була переселена в Україну). Протягом усього часу виконував роботи, пов’язані з професійною діяльністю в товаристві «Надсяння» на теренах Польщі та України.
За сатеріалами Музею