20.12.2023 | 10:23

18 грудня 2023 року у початковій школі № 53 Львівської міської ради відбувся круглий стіл на тему «Обговорення результатів проходження навчальної (педагогічної) практики студентів ІІ курсу спеціальності 013 Початкова освіта Відокремленого структурного підрозділу «Педагогічний фаховий коледж Львівського національного університету імені Івана Франка». У заході взяли участь адміністрація школи, адміністрація Коледжу, голова циклової комісії фахових дисциплін початкової освіти, вчителі початкових класів, практичний психолог та студенти-практиканти. Модератором була Сулим Ольга Іванівна, заступник директора з навчально-виховної роботи Коледжу, керівник підгрупи практикантів.

До слова були запрошені Наталія Ворона, директор початкової школи № 53 Львівської міської ради та Оксана Сурмач, в.о. директора ВСП «Педагогічний фаховий коледж Львівського національного університету імені Івана Франка».

Ольга Сулим зазначила, що педагогічна практика є однією з основних форм професійного становлення майбутнього вчителя, яка дозволяє синтезувати теоретичні знання та практичний досвід.

Педагогічна практика створює реальні можливості для формування готовності студентів до проведення навчально-виховної роботи зі школярами, потреби здобувати і застосовувати нові теоретичні та методичні знання й одночасно засвоювати передовий педагогічний досвід.

В процесі практики закріплюються й поглиблюються теоретичні знання, що є набуті у навчальному закладі, виробляються професійні вміння й навички, розвиваються творчі здібності, педагогічне мислення. Саме те, отримують студенти в початковій школі № 53 м. Львова, де упродовж багатьох років успішно проходять педагогічну практику.

Під час обговорення вчителі початкових класів (Наталія Білобринь, вчитель-методист, Олександра Гарбуз, вчитель-методист, Галина Гетьман, старший учитель, Світлана Петрів, вчитель-методист, Оксана Романишин, вчитель-методист) дали високу оцінку підготовки студентів, їх готовності до педагогічної діяльності, відзначили, що здобувачі сумлінно та відповідально ставилися до педагогічної практики, проведення уроків, написання конспектів, показали вміння налагоджувати роботу з учнями, батьками, педагогічним колективом.

Також студенти-практиканти групи ШКВ-21 (Ірина Джавала, Олена Гураль, Діана Мандат, Юлія Слука, Марія Шевчук, Лілія Кохан) поділились досвідом проходження практики, своїми емоціями, досягненнями та подякували адміністрації школи й коледжу за надану їм можливість спробувати себе в ролі вчителя, відчути себе частиною справжнього педагогічного колективу і зрозуміти, що вони надалі хочуть розвиватись в обраному напрямі.

Учасники обмінялися ідеями, пропозиціями співпраці, внесли рекомендації до проєкту освітньо-професійної програми «Початкова освіта».

В кінці круглого столу Ольга Сулим акцентувала увагу на багаторічну успішну співпрацю, високий професіоналізм, душевну щедрість, самовіддану педагогічну діяльність і виховання молодого покоління у дусі сучасних європейських вимог та відзначила подякою адміністрацію, педагогічний колектив ПШ № 53. м. Львова.

Оксана СОБОЛЕВСЬКА,

голова циклової комісії