Вечір пам’яті “О, милий краю! В мені ти чайкою ячиш…”, присвячений 80-м роковинам депортації українців з Польщі

26.03.2024 | 12:17
20 березня 2024 року  у Державному меморіальному музеї  Михайла Грушевського у Львові відбувся вечір пам’яті “О, милий краю! В мені ти чайкою ячиш…”, присвячений 80-м роковинам депортації українців з Польщі.
Захід було проведено спільно із Товариство «Холмщина», члени якого поділилися своїми спогадами та розповідями про
пережиті трагічні для українців Холмщини події у березні 1944 року, про депортації та примусове переселення.
Товариство «Холмщина» було одним з ініціаторів створення Львівського музею Михайла Грушевського у травні 1998 р., пам’ятаючи про свого земляка – видатного історика Михайла Грушевського. Тому, свого часу члени товариства передали до музею унікальні артефакти, які висвітлюють історію Малої Батьківщини Великого Українця – Холмщини: речі побуту, фотографії, книжкові видання. Ці реліквії стали основою окремої фондової групи музею. Побачити цих «свідків» людських доль можна на виставці, що зараз експонується у музеї.
Подію відвідали студенти  ВСП “Педагогічний фаховий коледж ЛНУ ім. Івана Франка” група ДШВ-11 (керівник Нестер М.В.) та Львівського коледжу транспортної інфраструктури.
За матеріалами Музею