Участь у проекті «Музей на дотик»
Викладачі та студенти Педагогічного коледжу взяли участь у проекті “Музей на дотик”, який відбувався у Музеї народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького .
Проект розпочався круглим столом, що був присвячений інклюзивним культурно-освітнім послугам у музеях. До розмови були запрошені експерти: директор Педагогічного коледжу ЛНУ ім. Івана Франка, доцент Оксана Сурмач, куратор освітніх проектів Центру міської історії Христина Бойко, доцент кафедри загальної та соціальної педагогіки Олексій Караманов, інструктор з трудової адаптації, керівник театральної студії навчально-реабілітаційного центру “Джерело”.
Упродовж майже двох місяців у Музеї діяла «творча лабораторія», у якій об’єднали свої зусилля не лише педагоги, психологи, музейники, а й учні, студенти, що брали активну участь в розробці спеціальних музейних уроків, програм, презентацій із використанням інклюзивних практик.
«Питання інклюзії давно привернуло до себе увагу світової спільноти. Україна також демонструє потужний поступ у цій царині, зокрема сьогодні ми спостерігаємо суттєве збільшення кількості учнів з особливими освітніми потребами у загальноосвітніх закладах. Музей просто неба — ідеальне місце, де можна розширювати пізнавальні можливості таких дітей, тому ми вирішили стати майданчиком для обміну досвідом і реалізації програм із принципами інклюзії, на якому ефективно взаємодіятимуть спеціалісти та цільова авдиторія. Крім цього, сподіваємося, що проект „Музей на дотик“ підштовхне й самих музейників до переосмислення своєї діяльності і відчуття власної значущості у процесі якісних перетворень музеїв від виключно експозиційних закладів у комплексні культурно-освітні центри», — розповідають ініціатори проекту.
«Музей на дотик» — проект, що став першим кроком на шляху до розробки інклюзивних пропозицій для відвідувачів Музею, адже результатом є напрацьовані методичні рекомендації щодо залучення осіб із особливими потребами до навчально-освітнього процесу із відповідною адаптацією.