Cтудентська конференція «Мовна освіта: сучасні виклики та перспективи»

19.02.2021 | 21:49

Щоб любити – треба знати,

а щоб проникнути в таку тонку

й неосяжну величну й багатогранну річ,

як мова, треба її любити.

В.Сухомлинський

З нагоди Дня рідної мови  та відзначення 360-річчя Львівського національного університету імені Івана Франка і 150-річчя Педагогічного коледжу Львівського національного університету імені Івана Франка  18 лютого 2021 року проведено дистанційну студентську онлайн-конференцію «Мовна освіта: сучасні виклики та перспективи».

У вступному слові Соболевська О.Б., голова циклової комісії викладачів української мови, методики навчання, дитячої літератури та іноземних мов, зазначила, що  починаючи з 2000 року Міжнародний день рідної мови в Україні  відзначають 21 лютого.

Оксана Богданівна зазначила: «Це свято нині крокує державою по-особливому, адже ми й надалі перебуваємо в полоні війни. Тому кожен громадянин України повинен відчувати причетність до свого народу, його мови, що об’єднує націю у єдине ціле. Цей великий скарб треба шанувати, берегти і розумно збагачувати. Життя мови залежить від народу, котрий несе її у своїй душі, у звичаях, традиціях, у піснях».

З вітальним словом виступила  Сулим Ольга Іванівна, заступник директора з навчальної роботи, яка звернулась до учасників конференції зі словами: «… Майбутнє України твориться і буде творитися руками молодого покоління, покоління, тих людей, які є активними, свідомими та відповідальними, до яких належите і ви, студенти. Бажаю наснаги та розвитку власних професійних здібностей на благо української держави!»

Під час конференції   студенти розкрили  актуальні питання мовної політики та культури в Україні, визначили  сучасні виклики мовної освіти фахівця, з’ясували розв’язання окремих проблем та окреслили шляхи  популяризації української мови серед молоді.

Заслухано такі доповіді:

«Сучасна мовна ситуація в Україні» (Мар’яна  Бурко, студентка групи ШКВ-21 спеціальності «Початкова освіта». Керівник: Шалаєва Ольга Зіновіївна);

«Мова як важливий чинник консолідації української нації» (Іоанна Худяк, студентка групи ШКВ-21 спеціальності «Початкова освіта». Керівник: Сулим Ольга Іванівна);

«Стан української мови на сучасному етапі творення держави» (Вікторія Крюк, студентка групи ШКВ-22 спеціальності «Початкова освіта». Керівник: Биць Неля Миколаївна);

«Мовна стійкість і мовний конформізм: європейський досвід та українські реалії» (Сніжана Войтович, студентка групи ШКМ-21 спеціальності «Музеєзнавство, памяткознавство». Керівник: Цигилик-Копцюх Оксана Олегівна;

«Мова як чинник формування української етнокультурної ідентичності» (Галина Бута, студентка групи ШКВ-11 спеціальності «Початкова освіта». Керівник: Ланцута Зоряна Ярославівна);

«Мова й література як засоби громадянського виховання української молоді» (Лілія Нич, студентка групи ШКВ-22 спеціальності «Початкова освіта». Керівник: Биць Неля Миколаївна);

«Вирішення проблеми двомовності на прикладі інших країн» (Сніжана Войтович, студентка  групи ШКМ-21 спеціальності «Музеєзнавство, памяткознавство». Керівник: Данилюк Мирослава Михайлівна);

«Мова української діаспори» (Христина Хім’як,  студентка групи ШКВ-21 спеціальності «Початкова освіта».  Керівник: Шалаєва Ольга Зіновіївна);

«Мовна особистість педагога в соціокультурному просторі України» (Віра Федько, студентка групи ШКВ-11 спеціальності «Початкова освіта». Керівник: Ланцута Зоряна Ярославівна);

«Культура мовлення як етап формування педагогічної майстерності» (Анастасія Гук, студентка групи ДШВ-12 спеціальності «Дошкільна освіта». Керівник: Деміхова Світлана Василівна);

«Популяризація української мови серед молоді» (Софія Вовк, студентка групи ДШС-11  спеціальності «Соціальна робота». Виклаач: Соболевська Оксана Богданівна).

На завершення студентської конференції і з метою популяризації української мови учасники переглянули  соціальний ролик «Мова – ДНК нації».

Циклова комісія української мови,

методики навчання , дитячої літератури