Стрітенька свічка добра і Божої ласки

14.02.2018 | 11:27

15 лютого, на 40-ий день після Різдва, православні та греко-католики відзначають одне з найбільших християнських свят – Стрітення.  Зі слів священнослужителів, у цей день не лише, як каже народне повір’я, зустрічається зима з весною, а й зустрічається людина з Богом.

о. Василь – настоятель Храму Святого Духа с. Гаї Гречинські:«Дивлячись у історію цього свята, ми знаємо, що праведний Симеон, коли перекладав одну із книг Старого Заповіту, прочитав у пророцтві таке, що діва народить сина. І захотів виправити, як діва може народити сина? І він тільки наважився виправити слово «діва» на слово «жона», як Ангел Божий зловив його за руку і сказав: не виправляй, тут все правильно написано. А йому сказав, що ти не помреш доти, доки не побачиш сам цю подію, тобто, Спасителя».

Кульмінацією цієї історії, каже отець, стала зустріч Симеона із немовлям Ісусом на 40-ий день після Різдва.

Один із незамінних атрибутів цього свята – свічка, яку освячують в церкві та згодом запалюють вдома,

13 лютого 2018 року викладачі Педагогічного коледжу взяли участь у майстер-класі з  виготовлення Стрітенської свічки.

Щиро дякуємо  організатору майстер-класу викладачу факультету педагогічної освіти  Ігорю Бущаку!

Сенич Галина, завідувач лабораторії