«Слово поетеси не пропаде ніколи»

15.04.2016 | 15:00

«Слово поетеси не пропаде ніколи»

У чудовій плеяді вітчизняних жінок – сподвижнець, які все своє життя присвятили служінню рідному народові, одне з почесних місць посідає Марійка Підгірянка – видатна українська письменниця, поетеса, народний педагог, культурно-освітня діячка ХХ століття, член спілки письменників України, творча спадщина якої назавжди увійшли до Золотого фонду української літератури.

07 квітня 2016 року в Педагогічному коледжі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулися педагогічні читання «Слово поетеси не пропаде ніколи», присвячені 135-річчю від дня народження Марійки Підгірянки (Марії Омелянівни Ленерт-Домбровської).

Романа Михайлишин, методист Педагогічного коледжу, старший викладач кафедри корекційної освіти та інклюзії факультету педагогічної освіти Львівського національного університету імені Івана Франка виступила з доповіддю « Славна дочка прикарпатського краю», в якій висвітлила життєвий шлях, педагогічну діяльність, вшанування пам’яті Марійки Підгірянки.

Відзначила, що 1900 році Марійка Підгірянка екстерном склала іспити за жіночу учительську семінарію у Львові (нині Педагогічний коледж ЛНУ імені Івана Франка).

Леся Кос завідувач відділення дошкільної освіти, старший викладач кафедри початкової та дошкільної освіти факультету педагогічної освіти Львівського національного університету імені Івана Франка доповнила біографію Марійки Підгірянки виступом «Марійка Підгірянка, Августин Домбровський – українські педагоги, громадсько-культурні діячі».

Галина Гадзало, викладач дитячої літератури, завідувач аудиторії дитячої літератури для дітей дошкільного віку імені Марійки Підгірянки у виступі «Щирі пісеньки, що линуть з серця Марійки Підгірянки» розкрила літературну діяльність поетеси, письменниці.

Марійка Підгірянка про себе сказала: « Я-самоук, несміле дитя Підгір’я. Списувала, що мені старі ліси розказували. Та не знаю чи розумію добре смерекову мову. А писала, бо чула душевну потребу вилити на папір ті враження, якими напувала мене краса природи»…

Марійка Підгірянка народилася і прожила багато років на Гуцульщині. У багатьох творах вона описувала Гуцульщину. Ірина Каспрук, викладач музики з методикою навчання Педагогічного коледжу Львівського національного університету імені Івана Франка  у доповіді «Списувала, що мені старі ліси розказували…» показала Гуцульщину у поезії Марійки Підгірянки.

Романа Михайлишин ознайомила присутніх з релігійною тематикою творчості Марійки Підгірянки – «Вінок у славу Божу».

Цікаві факти з життя і творчості Марії Омелянівни Ленерт-Домбровської розповів Роман Остапович Домбровський, к. філол. наук, доцент кафедри класичної філології, викладач латиської мови Львівського національного університету імені Івана Франка, онук Марійки Підгірянки.

У літературно-музичній частині прозвучали вірші та пісні на слова Марійки Підгірянки, які виконали студенти Педагогічного коледжу та факультету педагогічної освіти Львівського національного університету імені Івана Франка.  Музику до віршів поетеси написала Любов Сав’як, викладач музики Педагогічного коледжу, старшого викладача кафедри корекційної освіти та інклюзії факультету педагогічної освіти Львівського національного університету імені Івана Франка, Світлана Вижанова, асистент кафедри корекційної освіти та інклюзії факультету педагогічної освіти Львівського національного університету імені Івана Франка.

Виставку матеріалів про Марійку Підгірянку та її творчу спадщину підготували працівники  КЗЛОР «Львівська обласна науково-педагогічна бібліотека».

Романа Михайлишин, методист Коледжу

Фото Володимира Крука