Семінар-конференція «Василь Сухомлинський – педагог-новатор» ( до 100-річчя від дня народження В.О.Сухомлинського)

03.01.2019 | 12:47

28 грудня 2018 року у Педагогічному коледжі Львівського національного університету імені Івана Франка  відбувся семінар-конференція «Василь Сухомлинський – педагог-новатор» ( до 100-річчя від дня народження В.О.Сухомлинського).

Семінар відкрила Романа Михайлишин, викладач педагогіки, голова циклової комісії викладачів педагогіки та психології:

«39-а сесія Генеральної конференції ЮНЕСКО затвердила рішення про відзначення у 2018 році на рівні ЮНЕСКО 100-річчя від дня народження Василя Сухомлинського.

На  любові до дітей тримається світ. Цей постулат в усі часи був головним кредом для педагогів.

Василь Сухомлинський – український вчитель, видатний педагог-гуманіст  ХХ століття: «Що найголовніше було у моєму житті? Без роздумів відповідаю: любов до дітей», – так писав він у книзі свого життя «Серце віддаю дітям».

Нам, педагогам, здобувачам педагогічної освіти близькі й актуальні погляди та ідеї Василя Сухомлинського, які розглядаються у контексті вивчення навчальних дисциплін.

З вітальним словом до учасників семінару-конференції звернулася Оксана Сурмач, кандидат історичних наук, доцент, директор Педагогічного коледжу Львівського національного університету імені Івана Франка: «Усе життя і діяльність Василя Сухомлинського були пройняті великим оптимізмом, новаторством у педагогічній теорії і практиці, впевненим поглядом у майбутнє.

Вчений своєю невтомною працею, фундаментальними науковими творами переконливо проектував нову школу майбутнього, а в ній – добру, щасливу, з активною життєвою позицією молоду людину».

З доповідями виступили:

• Романа Михайлишин, викладач педагогіки, голова циклової комісії викладачів педагогіки та психології: «Василь Сухомлинський – педагог-новатор, педагог- гуманіст».
  • Анастасія Макеєва, студентка групи ДШС-21, спеціальність 231 «Соціальна робота»: «Етнонародознавчі аспекти педагогіки Василя Сухомлинського».
  • Діана Семікашева студентка групи ДШС-21, спеціальність 231 «Соціальна робота»: «Роль сім’ї у виховній системі Василя Сухомлинського».
  • Анна Щедрова, студентка групи ДШС-21, спеціальність 231 «Соціальна робота»: «Соціальна робота у педагогічній теорії і практиці Василя Сухомлинського».
  • Вероніка Луньо, студентка групи ШКВ-22, спеціальність 013 «Початкова освіта»: «Василь Сухомлинський про професію вчителя».
  • Марта Байцар, студентка групи ДШВ-22, спеціальність 012 «Дошкільна освіта»: «Лінгводидактична спадщина Василя Сухомлинського у сучасному просторі дошкільної освіти».
  • Зоряна Пищ, студентка групи ШКВ-21, спеціальність 013 «Початкова освіта»: «Слово як педагогічний засіб впливу на дитячу душу».
  • Романа Михайлишин, викладач педагогіки, голова циклової комісії викладачів педагогіки та психології: «Педагогічні ідеї та погляди Василя Сухомлинського крізь призму Нової Української школи».

Василь Сухомлинський велике значення відводив казці: «Казка – це активна естетична творчість, що захоплює всі сфери духовного життя дитини – її   розум, почуття, уяву, волю Без казки неможливо уявити дитинство», – писав педагог.

Студенти Коледжу прочитали казки Василя Сухомлинського зі збірки творів для дітей «Я розповім вам казку…», укладеної донькою видатного педагога Ольгою Василівною Сухомлинською», а саме:

• «Бабусині жайворонки».

Ольга Луб, студентка групи ШКВ-21, спеціальність 013 «Початкова освіта».

• «На Тарасовій могилі».

Оксана Вербенко, студентка групи ШКВ-21, спеціальність 013 «Початкова освіта».

• «Скільки тут сопілок».

Галина Семенюк, студентка групи ШКВ-21, спеціальність 013 «Початкова освіта», Ігор Дусан, студент групи ШКВ-21, спеціальність 013 «Початкова освіта».

• « Старий і Новий Рік».

Валерія Сотник, студентка групи ШКВ-21, спеціальність 013 «Початкова освіта».

• «Ялиночка для горобчиків».

Юлія Батюк, студентка групи ДШС-21, спеціальність 231 «Соціальна робота».

• «Сніжинка та краплинка».

Олена Щигель, студентка групи ШКВ-21, спеціальність 013 «Початкова освіта».

Ольга Сулим, заступник директора з навчально-виховної роботи підвела підсумки семінару-конференції, відзначила актуальність тематики семінару відповідно до спеціальностей Коледжу; глибокий, науковий зміст доповідей, високий рівень виступів студентів.

За участь у семінарі-конференції учасники отримали сертифікати.

«Творчість В.О.Сухомлинського багатогранна і кожне нове звернення до нього підтверджує  її актуальність для непростого періоду модернізації освіти…» ( Павло Балан).

Романа Михайлишин, методист Коледжу

Фото Юрія Паробія