“Ми були , ми є, ми будемо! З історією своєю, культурою, мовою!”Маркіян Шашкевич

10.06.2019 | 12:21

7 червня 2019 р. студенти Педагогічного коледжу (ШКВ- 11,12) вшанували пам’ять Маркіяна Шашкевича, відвідавши цікаву експозицію львівського музею “Русалки Дністрової”.
“Ми були , ми є, ми будемо! З історією своєю, культурою, мовою!” – заявив Маркіян Шашкевич друкованою в Буді “Русалкою Дністровою”.
За тридцять два роки , а власне, за якесь творче десятиріччя, Маркіян Шашкевич визначився як перший на західноукраїнських землях народний поет, прозаїк, публіцист, перекладач, ініціатор та чільний автор першої тут книжки українською мовою “Русалка Дністрова”, перший творець рідномовної “Читанки” для дітей ( до нього навіть слова “читанка” в Україні не було).

Ланцута З.Я., викладач української мови та літератури