Молитва в Сагрині

13.03.2017 | 14:18

У п’ятницю 10 березня 2017 р. на кладовищі в селі Сагринь була відслужена православна панахида за мешканців села Сагринь та навколишніх сіл, які загинули від рук польського підпілля 10 березня 1944 р. Біля пам’ятника спорудженого в 2008 р. зібралися холмщаки з України, українці з Люблина, представники української держави, а також поляки, які схотіли віддати шану жертвам Сагриня.      У складі делегації  Львівського обласного суспільно-культурного товариства «Холмщина»  до заходів долучилась викладач суспільних дисциплін Коледжу Г. Сенич.

Голова Українського Товариства д-р Григорій Купріянович, який відкрив скорботні урочистості та привітав прибулих, нагадав цю жахливу ніч 9/10 березня 1944 р., коли о четвертій ранку почалася атака на село Сагринь, в результаті якої після кількох годин село вже не існувало, а мешканці Сагриня та наколишніх сіл загинули мученицькою смертю за те, що були православними, за те, що були українцями.

За матеріалами  Українського товариства

Більше інформації та фото: https://www.facebook.com/groups/869944306398718/?fref=ts