Екскурсія у Меморіальний музей-майстерню Теодозії Бриж

19.11.2019 | 11:35

11 листопада 2019 року викладачі та студенти Коледжу відвідали Меморіальний музей-майстерню Теодозії Бриж.

У будинку, де жила і творила відома українська скульпторка, відтепер міститься музей її імені. Тут оповідають дивовижну історію життєвого шляху жінки, а також пропонують до огляду безліч робіт і проектів цієї загадкової і багатогранної майстрині.

Творчість Теодозії Бриж  яскравою сторінкою увійшла в історію української культури. Неординарність і багатогранність її таланту розкрилася як у станковій скульптурі, так і монументальній. У музеї зберігаються твори художниці — станкова скульптура, проекти пам’ятників. Великий інтерес становить та частина спадщини, яка пов’язана з історичною тематикою.

До робіт майстрині належать:

• Скульптури у парку с. Колодяжне (Музей Лесі Українки);
  • Моделі для однієї з серій “Лісової пісні” Лесі Українки;
  • Низка надгробних пам’яток на Личаківському кладовищі. Зокрема: Соломії Крушельницькій, Івану Крип’якевичц, Леопольду Левицькому та Богдану-Ігорю Антоничу (на Янівському кладоищі);
  • “Розп’яття”, що розміщене в каплиці жертв НКВД у Золочівському замку.

Сенич Г.Б., завідувач лабораторії