До 148-річчя від часу заснування навчального закладу

27.02.2019 | 15:41

25 лютого 2019 року у Педагогічному коледжі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася лекція «Омелян Партицький, галицький педагог, про виховний ідеал української молоді», присвячена  148 річниці від часу заснування навчального закладу.

З вітальним словом виступила Оксана Сурмач, кандидат історичних наук, доцент, директор Коледжу: «Значний і славний шлях – від учительської семінарії (заснована 25 лютого 1871 р.) до Педагогічного Коледжу Львівського національного  університету імені Івана Франка (1999р.)  здолали численні покоління викладачів-педагогів, завзято працюючи над підготовкою і вихованням фахівців для освітньої галузі. Тисячі випускників після закінчення навчання несуть світлі спогади крізь життя про свій навчальний заклад, де вони здобули професійні навички, навчилися долати труднощі на життєвому шляху, самопосвятно займатися своєю благородною справою.

Давні освітні традиції, інноваційні методи викладання, навчально-методична, виховна, наукова робота та міжнародна співпраця у Коледжі сприяють формуванню нової генерації педагогів, які гідно реалізовують себе у сучасному освітньому просторі суверенної Української держави».

Лекцію провела Романа Михайлишин, викладач етнопедагогіки, завідувач кабінету історії педагогіки: «Наш заклад гордиться відомими випускниками, педагогами, громадськими діячами. Важливу сторінку в історію закладу вписав Омелян Йосипович Партицький (1840–1895), галицький педагог, учений, громадський діяч, редактор, видавець, мовознавець, етнограф, історик, педагог, автор низки посібників, підручників з української мови та літератури для народних шкіл, українських учительських семінарій. Омелян Партицький у 1871– 1895 роках викладав українську мову і літературу у Державній жіночій учительській семінарії (нині Педагогічний коледж Львівського національного університету імені Івана Франка).

Аналізуючи педагогічну спадщину Омеляна Партицького, науковці стверджують, що провідною тематикою його міркувань були проблеми виховання молоді.

На основі аналізу архівних джерел, праць Омеляна Партицького викладач окреслила  педагогічні ідеї та погляди вченого щодо виховного ідеалу  української молоді;  зазначила, що у своїх педагогічних статтях та висловлюваннях Омелян Партицький основним структурним елементом виховного ідеалу підростаючого покоління вважав насамперед родинне виховання, яке слугує важливим чинником в процесі становлення і розвитку розумового та духовного світу молоді, сприяє формуванню особстісних  рис характеру, національної свідомості, патріотизму.

Актуальність педагогічного доробку та ідей Омеляна Партицького сьогодні незаперечна».

Романа Михайлишин, методист  Коледжу

Фото Ольги Шалаєвої