Зустріч з Володимиром Луцівим

26.05.2017 | 12:48

 

24 травня у Дзеркальній залі Університету відбулася зустріч із видатним співаком і бандуристом, відомим культурно-гормадським діячем Володимиром Луцівим (Великобританія, Лондон). Ініціаторами зустрічі виступили факультет педагогічної освіти та Педагогічний коледж. Модераторами зустрічі стало подружжя Олесі та Ореста Цимбали.

Заступник декана факультету педагогічної освіти Галина Крохмальна привітала учасників зустрічі, наголосила на унікальній нагоді поспілкуватися з маестро В.  Луцівим, побажала усім плідного та цікавого діалогу. Присутні мали можливість переглянути відеосюжет про життєвий та творчий шлях гостя і послухати в аудіо-запису пісні у його виконанні.

Студентка Педагогічного коледжу Софія Котоус (викладач Каспрук І.М.) виконала неаполітанську пісню

О Sole Mio українською мовою з репертуару Володимира Луціва. Також прозвучав музичний подарунок від ст. викладач факультету педагогічної  освіти Роксоляни Призванської («Шумить пшениця як Дунай»).

 

На запитання: «Що Ви порадите українським студентам, молодим  педагогам, як діяти в сучасних обставинах, аби наша країна була успішною?» Володимир Луців  відповів: «Тільки тоді, коли кожен з нас буде успішним, лише тоді буде успішною наша Україна». Володимир Луців побажав студентам бути наполегливими, працьовитими, йти до своєї мети, адже лише таким чином можна досягти успіху.

Завдяки життєрадісності та ораторським здібностям Володимира Луціва на зустрічі панувала приємна та невимушена атмосфера.

За вагомий внесок у розвиток української культури та підтримку талановитої молоді, директор Педагогічного коледжу Оксана Сурмач від імені факультету педагогічної освіти та Педагогічного коледжу вручила Володимиру Луціву подяку та іменну книгу. Оксана Сурмач зазначила, що як показує історія першоосновою є не політика чи економіка, а культура.

ВОЛОДИМИР ЛУЦІВ народився 5 червня 1929 року у м. Надвірна Івано-Франківської області. Наймолодший учасник капели бандуристів ім. М. Леонтовича (м. Госляр, Німеччина, 1947). 1948 року приїхав у Великобританію, де брав приватні лекції вокалу (Брадфорд, 1948-1951). Пізніше він навчався в коледжі св. Трійці (Лондон, 1951-1952), а далі студіював у консерваторії св. Кекилії (Рим, 1952-1957).

Професійна кар’єра Володимира Луціва розпочалася в 1961 р., коли він презентував Англію на ІІІ-му Міжнародному пісенному конкурсі (аналог теперішнього Євробачення) у Бельгії, де здобув перше місце. Як професійний співак Tino Valdi (артистичний псевдонім В. Луціва) виступав на престижних сценах Європи, США, Канади, Австралії. У супроводі оркестрів, хорів, фортепіано та бандури десятиліттями пропагував українські пісні й думи.

Координатор святкування 1000-ліття Хрещення України (Рим, 1988), повернення Глави УГКЦ М. І. кардинала Любачівського (1991) та перепоховання патріарха Й. Сліпого (1992) з Рима до Львова, відзначення 400-річчя Берестейської унії (Рим, 1996) та багатьох інших культурно-громадських акцій. Організував близько 30-ти міжнародних турне для великих хорів, танцювальних колективів й окремих виконавців. Автор сотень статей і репортажів, колекціонер, ініціатор мистецьких виставок.

Видав кілька сольних платівок та аудіо дисків, опублікував автобіографію “Від Бистриці до Темзи” (1999), заснував благодійний  культурно – мистецький фонд ім. В. Луціва у Надвірній (2002), який опікується талановитою молоддю.

Лауреат міжнародної премії ім. В. Винниченка (Київ, 1993).

За вагомий особистий внесок у популяризацію історичних та сучасних надбань України у світі, формування її позитивного міжнародного іміджу Президент України своєю постановою від 17.01.2008 нагородив маестро Володимира Луціва орденом “За заслуги” ІІ ступеня.

Олеся Цимбала,

асистент кафедри корекційної педагогіки та інклюзії

факультету педагогічної освіти; викладач психології Педагогічного коледжу

Фото Володимира Крука