Студентська наукова конференція «Українська революція 1917-2017 років»

23.03.2017 | 09:29

«Народе Український!… Додержуйте спокій!

Не дозволяйте собі ніяких вчинків,

які руйнують лад у житті, але разом,

щиро і уперто беріться до роботи….

Тільки згуртувавшись, можна добре

пізнати всі свої потреби, рішуче за них

заявити і створити кращу долю на своїй землі»

Перша відозва Української Центральної Ради, 1917 р

У березні 2017 року виповнюється 100-ліття від початку Української революції 1917–1921 років – одного із найважливіших і найскладніших періодів в історії Українського народу ХХ століття. Ця доба була вершиною національно-визвольної боротьби, відродження української нації.

Сформована тоді ідея державної незалежності стала визначальною для українського визвольного руху. Розбудовою Української Народної Республіки, Української Держави, Західноукраїнської Народної Республіки українці довели здатність і спроможність до національного державотворення. Сьогоднішня Україна є спадкоємицею державницьких традицій, закладених революцією 1917–1921 років.

З метою вшанування традицій боротьби за незалежність і соборність України та військової звитяги захисників рідної землі, творців національної державності Президентом України 22 січня 2016 року підписано Указ № 17 “Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917–1921 років”, яким 2017-й проголошено Роком Української революції.

16 березня 2017 року у Педагогічному коледжі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулась студентська наукова конференція «Українська революція 1917-2017 років».

Відкрила конференцію Оксана Івах, голова циклової комісії викладачів суспільних дисциплін, зазначивши: «Здобутки Української революції є очевидними. Під впливом її ідей прискорився процес формування  української політичної нації, була відновлена традиція державності. Без перебільшення можна стверджувати, що підвалини сучасної України були закладені  революційною добою  початку ХХ ст., а поняття України вперше за кілька століть з суто географічного перетворилося і на політичне».

З вітальним словом до учасників конференції звернулась  Оксана Сурмач, кандидат історичних наук, доцент, директор Коледжу, яка відзначила: «Україна знову в огні. Сучасна гібридна війна, яку веде Росія, повторює події столітньої давнини – подій Української революції 1917-1921 рр. Сьогодні, як і тоді,  Україна,  захищаючи територіальну цілісність та суверенітет від російської агресії, продовжує боротьбу за незалежність розпочату Українською революцією 100 років тому».

Науково-пошуковими роботами студентів було охоплено  знакові події у формування української нації   від 1917 по сьогодення, а саме:

Біля витоків національної державності. Українська Центральна Рада. Доповідач:  Скоропад Марія (ШКД-21) Законотворча діяльність УЦР: від автономії до незалежності. Доповідач:  Вовк Тетяна  (ДШВ-12) Упокорення національно-визвольних змагань: місце радянської України в стратегії Кремля. Доповідач:  Урущак Тетяна (ШКВ-13) Науковий керівник  даних студентів   кандидат історичних наук , доцент Сурмач О.І

Українська держава Павла Скоропадського. УНР у часи Директорії. Доповідач:  Шелестак Вікторія (ШКД-21) Листопадовий чин. Проголошення української державності у Східній Галичині. Доповідач:Бобровна Аліна (ШКД-21)  Дисидентський рух як вияв політичної опозиції комуністичному режиму в Україні. Доповідач:  Пруднікова  Ольга (ДШС-11) Науковий керівник кандидат історичних наук Шукалович А.М.

Перший український Майдан. Революція на граніті. Доповідач: Мельникович  Надія (ДШВ-22). Помаранчева революція – революція духу цінностей, ідей справедливості.  Доповідач: Сородник Наталія (ДШВ-22) Керівник викладач  вищої категорії Сенич Г.Б.

Революція Гідності: ціна свободи. Доповідач: Максимишин  Христина (ДШС-21)  Російсько-українська «гібридна війна». Доповідач: Костів Мар’яна (ДШС-21)  Керівник  викладач вищої категорії, методист  Івах О.С.

Учасники вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих героїв-захисників  України.

Івах Оксана, голова циклової комісії

викладачів суспільних дисциплін,