Музей коледжу

Музей історії і розвитку Педколеджу

«Учителі – це не лише ті,

кого ми бачимо в класі. Вчителі

цих учителів, учителі минулого –

також наші вчителі.

Вони вторували нам дорогу.

Вони залишили нам книги,

створили для нас посібники,

розробили методи.

М.І. Перов

Становлення нової освітньої системи в сучасній Україні потребує фахівців, що володіють знаннями кращих національних освітніх традицій, а також педагогічної спадщини всього людства.

Прийшов час пізнання себе і об’єктивної оцінки своїх попередників. Ведемо діалог з історією, співпереживаємо, дивуємось, інколи дискутуємо з минулим. У всьому цьому є велика мудрість пізнання об’єктивного внеску свого народу в ту чи іншу галузь науки і культури, але з урахуванням часу і власного «я», з відповідним становленням до педагогічних надбань нації, що передані нам, як безцінний дарунок.

За останні роки в історико – педагогічній науці в Україні з’явилося чимало нових наробок щодо становлення й розвитку національної системи освіти й виховання. Також до наукового обігу введено цілу плеяду яскравих, талановитих, раніше замовчуваних, імен, серед яких чільне місце посідають постаті Г.Ващенка, Б.Грінченка, М.Грушевського, І. Огієнка, С.Русової, С. Смаль – Стоцького, Я.Ряппо, Я.Чепіги та ін., які заклали підвалини національної освітньої системи.

Педагогічний коледж Львівського національного університету імені Івана Франка сьогодні – це навчальний заклад ІІ рівня акредитації. За багатовікову діяльність (140 років) має свою історію, традиції, випускників, які працюють у різних куточках нашої держави та за межами, роблять вагомий внесок у розвиток народної освіти і культури, в духовне відродження незалежної України.

Багато з них стали відомими педагогами, культурними і громадськими діячами.

В Коледжі працює більше 30 випускників, які стараються зберегти традиції,здобутки, імідж закладу, який впродовж багатьох років був базовим у Західному регіоні.

У 1996 році до святкування 125 – річчя Львівського педагогічного училища № 1 був створений музей.

Вагомий внесок у створення музею зробили: Бородій Д.І., директор Коледжу; Нестер І.І., заступник директора з навчальної роботи; Мачинська Н.І., викладач педагогіки; Галюк Т.М., Луців О.Ю., викладачі суспільних дисциплін; Луців Р.І., історик; Дуб’як Р.М., художник та інші.

Завідувачами музею були: Базилюк М. І., Мачинська Н.І., з 2004 року – Михайлишин Р. Р.

В музеї зібрані оригінальні документи та копії архівних матеріалів, відтворено плідну працю колишніх і сучасних педагогічних працівників та випускників навчального закладу.

Музей є центром творчо –пошукового життя колективу Педколеджу.

muzey1

Нестер І.І. (справа), укладач матеріалів для стендів

та Дуб’як Р.М. (зліва), художник.

muzey2 muzey12

Відкриття музею.

Присутні представники Львівської облдержадміністрації та педагогічних училищ Західного регіону.

muzey4

Музичні вітання дарує ансамбль бандуристів.

muzey5

Першу екскурсію проводить Нестер І. І.,

заступник директора з навчальної роботи.

muzey6 muzey7

В музеї проводяться презентації кращого педагогічного досвіду, науково – методичної літератури, захист курсових, випускних робіт, засідання методичної ради, круглі столи, зустрічі з вченими, творчі виставки, виховні заходи та інше.

muzey8

Презентація колективної монографії викладачів Коледжу

“Духовність педагога – майбутнє України “ .

muzey9

Захист курсових робіт, керівник Мацевко – Бекерська Л. В.

muzey10

Зустріч з Регою О.С., директором Педагогічного інституту

Прикарпатського національного університету

імені Василя Стефаника.

muzey11 muzey12

Круглий стіл з учасниками українсько – канадського проекту «Інклюзія для всіх».

muzey13

Виховний захід «Сім’я як соціальний інститут»

проводять викладачі:

Михайлишин Р.Р., викладач педагогіки,

Івах О. С., викладач соціології та студенти групи ШКВ – 42

muzey14 muzey15

muzey16

muzey17 muzey18

Виставка «Розпис на склі»,

керівники Новосельська Н.Т., Кірсанова О.В.

muzey19 muzey20

muzey21

Виставка «Вироби з бісеру», керівник Назарук Л.М.

muzey22 muzey23

Випускники 2008 року (група ШКВ – 42)

оглядають виставку виробів з бісеру.

Щиро запрошуємо Вас до нашого Музею.

Будемо раді взаємному спілкуванню

та обміну педагогічним досвідом.